Rostlinopis

BAOR
  • 1 z 2
Rostlinopis Jiřího Dvořáka s ilustracemi talentované Alžběty Skálové (Magnesia Litera za Pampe a Šinka) je knihou, určenou dětem, které se nespokojí s jednoduchým vysvětlením a často kladou rodičům otázku: PROČ???

  • 247 Kč bez DPH
  • Momentálně nedostupné
299 Kč
Kategorie: Dětské knihy a CD
Položka byla vyprodána...
 

 

Podivuhodné pravdy a výmysly ze zeleného světa.  
Rostlinopis Jiřího Dvořáka s ilustracemi talentované Alžběty Skálové (Magnesia Litera za Pampe a Šinka) je knihou, určenou dětem, které se nespokojí s jednoduchým vysvětlením a často kladou rodičům otázku: PROČ??? 
 
Proč na akácii žijí mravenci? 
Proč kopřiva žahá? 
Proč cibule štípe do očí? 
Musí mít kytky kořeny v zemi? 
Jaká byla první rostlina na světě? 
Kdo vypěstoval mandarinku bez pecek?
Je pravda, že nejdražší kávu na světě kakají cibetky?
Také je to knížka, kterou mohou použít učitelé, když se jim děti nudí při hodině přírodopisu: příroda je plná malých dobrodružství i napínavých příběhů, hádanek a neuvěřitelných tajemství.
Je to ale i knížka rodinná: malým dětem bude stačit hádanka nebo veršovánka, větší se začtou do příběhu s dobrým koncem a dospělí se budou divit, kolik toho nevěděli.
 
Jiří Dvořák o knize Rostlinopis:
Některé z těch věcí, o kterých se v knížce píše, se děti učí ve škole, jiné ne. V obou případech jsem se snažil podat to, o čem píšu, jiným způsobem, než na jaký jsou děti zvyklé z hodin přírodopisu: pokusil jsem se ke každé kytce - ale třeba i k vědeckému objevu nebo k rostlinné buňce - najít příběh. Někdy jsem si trochu vymýšlel, jindy to nebylo potřeba. Na tom ale nezáleží: hlavně doufám, že děti bude bavit to číst...  Je to zkrátka spíš hra nežli učebnice. I když rostliny (a zvířata a houby), o kterých se tam píše, jsou skutečné. Mám-li říct pravdu, nemyslím, že Rostlinopis vzbudí v dětech nepřekonatelnou touhu stát se jednou, až vyrostou, botaniky. Konkurence oblíbených povolání, jako je hokejista nebo popelář, je příliš silná. Ale mohlo by to, doufám, být docela zajímavé čtení pro děti, které se o přírodu zajímají a chtějí se o ní dovědět trochu víc. 
 
Jiří Dvořák *1970
Pochází z Frýdlantu v Čechách. Dnes žije v Praze. Studoval na Vysoké škole zemědělské v Suchdole.
Po jejím absolvování byl a dosud je zaměstnán jako časopisecký redaktor. Za knihu Zpátky do Afriky! byl nominován v soutěži Zlatá stuha v kategorii slovesné dílo pro rok 2005. 
 
235x215 | 72 stran | vázaná | 2012 | 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.