Recto verso

DJ05135
Efekt lupa
  • 1 z 2
Recto verso - karetní hra, od 6 let Hráči hledají co nejvíce karet se stejným zvířetem. Některé leží na stole a postupně se odkrývají, některé již má hráč v ruce. Pro hráče od 6 let.

  • 174 Kč bez DPH
  • Momentálně nedostupné
210 Kč
Kategorie: Společenské a naučné hry
Položka byla vyprodána...
 

Návod ke hře - RECTO VERSO

Pro hráče od 6 let; Pro 2 – 4 hráče; Obsahuje: 36 oboustranných karet

Cíl hry: Jako první získat 3 body. Bod hráči získají tak, že na konci tahu jsou všechny jeho karty v ruce s obrázkem stejného zvířete nebo karty s obrázkem lupy. 

Příprava ke hře: Všechny karty zamícháme a rozdáme mezi hráče (v případě 2-3 hráčů každému 6 karet, v případě 4 hráčů každému 5 karet), zbytek balíčku rozložíme po stole, aby byly všechny viditelné. Hráči drží své karty v ruce tou stranou k sobě, která byla stranou nahoru při rozdávání. V průběhu celé hry se nesmí podívat na druhou stranu svých karet ani těch, které leží na stole (rub jeho karet vidí jen jeho soupeři).

Pravidla hry: Začíná nejmladší hráč a hraje se ve směru hodinových ručiček. Při svém tahu udělá hráč tři následující věci:

  • Položí jednu ze svých karet na stůl nahoru tou stranou, na kterou se díval, když ji měl v ruce.
  • Provede akci znázorněnou na kartě, kterou právě vyložil na stůl.
  • Vybere si novou kartu ze stolu a vloží si ji do ruky tou stranou k sobě, která byla viditelná, když karta ležela na stole.

 

Akce znázorněné na kartách:

Následující hráč vynechá kolo.

Mění se směr hry.

Před tím, než si hráč vybere novou kartu ze stolu, otočí tři karty, které leží na stole

Před tím, než si hráč vybere novou kartu ze stolu, otočí jednu kartu, kterou má v ruce on sám nebo jiný hráč. Tím zjistí barvu na druhé straně karty.

Místo vybrání nové karty ze stolu si hráč vybere kartu od libovolného hráče a vloží do svých karet kteroukoliv stranou k sobě. Hráč, kterému vzal kartu, si hned vybere

novou kartu ze stolu.

K této kartě nenáleží žádná akce. Pokud však máte na konci tahu v ruce všechny karty s tímto obrázkem lupy, získáváte bod.

K této kartě nenáleží žádná akce. Pokud však máte na konci tahu v ruce dvě karty s polohvězdou a se stejným zvířetem, získáváte bod.

Pokud hrají pouze dva hráči, mění se význam těchto symbolů:

Pokud vyložíte na stůl kartu s tímto symbolem, váš soupeř sice nevynechá tah, ale nesmí vyložit na stůl karty s těmito symboly:

Hráč, který vyloží kartu s tímto symbolem, může ihned hrát znova. (hraje dvakrát)

Konec tahu: Pokud máte na konci svého tahu v ruce všechny karty s obrázkem lupy nebo s obrázkem stejného zvířete, získáváte bod. Pokud máte navíc dvě karty se zvířetem i s poloviční hvězdou, získáváte další bod. Pokud některý z hráčů získá bod, všechny karty se zamíchají a rozdají znova a hraje se o další bod. Vyhrává hráč, který jako první získá tři body.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Djeco je francouzský výrobce hraček, her, dekorací a kreativních her. Pod jedinečným designem jsou podepsání přední francouzští výtvarníci. Hračky Djeco to jsou dřevěné puzzle nebo didaktické a interaktivní hry pro děti již od 12 měsíců. Pro děti od tří let jsou připraveny úžasné výtvarné sety, společenské hry, puzzle, dřevěné hračky, karty, razítka, hudební nástroje ...apd. Djeco jsou i jedinečné dekorace jako vinylové nálepky na zeď, závěsné dekorace nebo třeba tetování.S  výtvarnými sety od Djeco se může stát každý umělcem, každý si může vybrat nějakou metodu: koláže, vyšívání, grafika, kresba, monotyp, pastel, razítka, tempery.......Djeco je vtipné, zábavné a naučné.