Poskládej si pohádku Červená Karkulka

DJ05126
Efekt lupa
  • 1 z 3
Karetní hra - Červená Karkulka - je jednoduchá strategie pro 2 - 4 hráče ve věku 4 - 7 let. Balení obsahuje celkem 50 karet a úkolem je posbírat postupku všech 6 Červenýh Karkulek - ale...pozor na vlka.

  • 174 Kč bez DPH
  • (1 ks) Skladem
    Můžeme doručit do: 25.10.2021
210 Kč
Kategorie: Společenské a naučné hry
 

Návod ke hře - MÉCHANLOU (poskládej si pohádku Červená Karkulka)

Cíl hry:

vyhrává ten, kdo jako první posbírá všech 6 „příběhových karet - Karkulek“.

určeno pro 2 – 4 hráče ve věku 4 až 7 let

50 karet (24 “příběhových - Karkulka“ + 10 “vlčích“ + 8 “lovec v lese” + 8 “vlk v lese”)

Dříve než začnete

Položte jakýchkoliv 8 „lesních“ karet mezi hráče tak aby nebyly vidět. Zbylých 8 „lesních“ karet položte doprostřed stolu na kupku. Zamíchejte 34 „příběhových karet - Karkulek“ s „vlčími kartami“  a každému rozdejte 3 karty, zbývající uložte na kupku doprostřed stolu.

Pravidla hry

Začíná nejmladší hráč. Hráči mají tři možnosti:

  1. Položit jakoukoliv očíslovanou „příběhovou kartu - Karkulku“ viditelně před sebe pořadí nezáleží. (mimo karty číslo 6, která se musí hrát jako poslední)
  2. Vrátit jednu ze svých 3 karet na dno balíčku.
  3. Pokusit se vyhrát „příběhovou kartu - Karkulku“ kterou na stůl položil jiný z hráčů tak, že na ni umístí svou „vlčí kartu“. Pokud to udělá, může se hráč bránit tím, že přebije „vlčí kartu“ kartou „lesní“ které jsou vyloženy na stole. Před tím než si hráč vezme a použije lesní kartu, musí natáhnout obě ruce nad rozložené lesní karty a zazpívat: „Když je vlk pryč v lese budeme si hrát, až se vrátí domů, budeme se bát.“ Teprve pak může otočit jednu z lesních karet      a použít ji na svou obranu.

 

Když karta ukazuje vlka v lese – hráč ztrácí jednu „příběhovou kartu - Karkulku“                  ve prospěch soupeře, který ji přidá do své vlastní řady „Karkulek“ před sebe. „Vlčí karta“      se vrátí na dno balíčku.

Když je na kartě „lovec v lese“, hráč zakřičí „Pif-paf“ a lovec vlka zabije. Hráč                       si vezme „příběhovou kartu - Karkulku“ a „vlčí kartu“ vrátí na dno kupky.

Pravidlo 1: Každý hráč si musí přibrat kartu z kupky pokaždé, když odehraje – tak, že má stále v ruce 3 karty.

Pravidlo 2: Pokaždé když někdo otočí „lesní kartu“ – musí být odebrána a nahrazena další lesní kartou z kupky uprostřed stolu. Novou kartu položíme namísto staré obrázkem dolů.

Vítěz: vyhrává ten, kdo sesbírá všech 6 „příběhových karet - Karkulek“  

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Djeco je francouzský výrobce hraček, her, dekorací a kreativních her. Pod jedinečným designem jsou podepsání přední francouzští výtvarníci. Hračky Djeco to jsou dřevěné puzzle nebo didaktické a interaktivní hry pro děti již od 12 měsíců. Pro děti od tří let jsou připraveny úžasné výtvarné sety, společenské hry, puzzle, dřevěné hračky, karty, razítka, hudební nástroje ...apd. Djeco jsou i jedinečné dekorace jako vinylové nálepky na zeď, závěsné dekorace nebo třeba tetování.S  výtvarnými sety od Djeco se může stát každý umělcem, každý si může vybrat nějakou metodu: koláže, vyšívání, grafika, kresba, monotyp, pastel, razítka, tempery.......Djeco je vtipné, zábavné a naučné.