Piráti - karetní hra

DJ05113
Efekt lupa
  • 1 z 3

Akční karetní hra pro pořádné piráty!

Před vyplutím si ale musíte nejprve postavit svou loď!

Sbírejte karty, kupujte dílky své lodě a buďte první, kdo ji sestaví celou a bude moci vyplout!


  • 190 Kč bez DPH
  • Momentálně nedostupné
230 Kč
Kategorie: Hračky a hry
Položka byla vyprodána...
 

Návod ke hře - Piráti

Věk hráčů: od 5 let

Počet hráčů: 2 - 4 hráči

Obsah hry: 55 karet: 4x6 = 24 karet „loď“, 20 karet „zlatá mince“, 8 karet „pirát“,

3 karty „výstřel z kanónu“

Cíl hry: Jako první postavit ze 6 karet svou loď.

Průběh hry: Položte na stůl všechny karty obrázkem dolů. Hraje se ve směru hodinových ručiček. Začíná hrát nejmladší hráč. Lízne si jednu kartu, kterou ukáže ostatním hráčům. V průběhu hry si pak každý hráč, jakmile na něj přijde řada, musí vždy na začátku své hry líznout. Pak se může rozhodnout, zda bude pokračovat a znovu si lízne nebo přepustí hru dalšímu hráči.

Po líznutí karty jsou 4 možnosti:

A, Hráč si líznul kartu „loď“: pokud hráč ještě nezačal stavět loď, položí si ji před sebe a jeho úkolem bude stavět loď této barvy (pokud již jiný hráč nezačal stavět loď této barvy). Jakmile si v dalších kolech hry lízne opět kartu lodi této barvy, přiloží ji k ostatním a bude si tak stavět loď. Pokud dostane kartu lodi jiné barvy, odloží ji po své pravici. (Později bude mít možnost se karty zbavit nebo ji prodat jinému hráči.) Pak si hráč může líznout ještě jednu kartu.

B, Hráč líznul kartu „výstřel z kanónu“: položí ji vedle sebe své pravici a může si opět líznout.

C, Hráč líznul kartu „zlatá mince“: položí ji po své pravici a může opět lízat. Jakmile má hráč tři karty se zlatými mincemi, může si od jiného hráče koupit jednu kartu s dílkem lodi, aby si doplnil svou loď (tj. vymění tři karty se zlatou mincí za jednu kartu s lodí).

Pozor:

- pokud chce hráč koupit kartu lodi (to může jen jednou v daném kole), nesmí v tomto kole lízat další kartu z balíku,

- soupeřící hráč nesmí hráči, který si chce koupit kartu lodi, tuto koupi odmítnout.

D, Hráč líznul kartu „pirát“: Smůla! Hráč vedle dobíracího balíku odloží 3 ze svých karet (zlaté mince, dílky z lodí svých protihráčů nebo i lodi své) a kartu piráta a hru v tomto kole končí a pokračuje následující hráč. Pokud má v ruce tři a méně karet, odevzdá všechny, které má. Má-li u sebe kartu „výstřel z kanónu“, může ji použít proti pirátovi, a to tak, že na hromádku vedle dobírací hromádky odloží kartu piráta a kartu kanónu. Pak pokračuje ve hře následující hráč.

Balík: pokud se vyčerpají všechny karty z balíku, jeden z hráčů sebere všechny volné karty, zamíchá je a udělá z nich nový balík. Vyhrává ten, komu se jako prvnímu podaří sestavit svou loď ze všech 6 karet.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Djeco je francouzský výrobce hraček, her, dekorací a kreativních her. Pod jedinečným designem jsou podepsání přední francouzští výtvarníci. Hračky Djeco to jsou dřevěné puzzle nebo didaktické a interaktivní hry pro děti již od 12 měsíců. Pro děti od tří let jsou připraveny úžasné výtvarné sety, společenské hry, puzzle, dřevěné hračky, karty, razítka, hudební nástroje ...apd. Djeco jsou i jedinečné dekorace jako vinylové nálepky na zeď, závěsné dekorace nebo třeba tetování.S  výtvarnými sety od Djeco se může stát každý umělcem, každý si může vybrat nějakou metodu: koláže, vyšívání, grafika, kresba, monotyp, pastel, razítka, tempery.......Djeco je vtipné, zábavné a naučné.