Pipolo

DJ05108
Efekt lupa
  • 1 z 2
Vyhrát ve hře Piopolo, znamená uhodnout jestli váš spoluhráč lže nebo mluví pravdu. Je tedy zvířátko na jeho kartě chlupaté nebo nahé?? Hra je pro 2-4 hráče ve věku 5-99 let.

  • 189 Kč bez DPH
  • (1 ks) Skladem
    Můžeme doručit do: 27.10.2021
229 Kč
Kategorie: Společenské a naučné hry
 

Návod ke hře - Pipolo

Od 5 let, pro 2 až 4 hráče

Balení obsahuje: 40 karet se zvířátky (10 vlasatých, 10 nahatých, 10 peřím porostlých

a 10 oblečených zvířátek) a 4 žolíky, celkem 44 karet

Cíl hry: Co nejdříve se zbavit všech svých karet.

Pravidla hry

Zamícháme balíček, každému hráči rozdáme 11 karet a zbytek položíme na stranu. První hráč před sebe položí kartu obrázkem nahoru a nahlas oznámí typ karty (vlasatá, nahatá…). Každý další hráč položí na tuto kartu jednu další (měla by být stejného typu), tentokrát obrázkem dolů a vždy nahlas zopakuje, o jakou kartu se jedná, můžou blafovat nebo mluvit pravdu.

Hráči mohou použít žolíkovou kartu, aby změnili typ, v takovém případě položí žolíkovou kartu na kupku obrázkem dolů a oznámí nový směr (např. z nahatých na vlasaté – může i blafovat)

Pokud některý z hráčů pochybuje o soupeřově pravdomluvnosti, může říct „Pipolo!“ a kartu otočit obrázkem nahoru. Pokud se lež prokáže, vezme si lhář celou kupku karet, pokud se neprokáže, musí si celou kupku karet vzít ten hráč, který spoluhráče křivě obvinil. Ten kdo v souboji prohrál, začíná nové kolo a pokládá svou první kartu obrázkem nahoru. Hra končí, jakmile se některý z hráčů zbaví všech svých karet.    

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Djeco je francouzský výrobce hraček, her, dekorací a kreativních her. Pod jedinečným designem jsou podepsání přední francouzští výtvarníci. Hračky Djeco to jsou dřevěné puzzle nebo didaktické a interaktivní hry pro děti již od 12 měsíců. Pro děti od tří let jsou připraveny úžasné výtvarné sety, společenské hry, puzzle, dřevěné hračky, karty, razítka, hudební nástroje ...apd. Djeco jsou i jedinečné dekorace jako vinylové nálepky na zeď, závěsné dekorace nebo třeba tetování.S  výtvarnými sety od Djeco se může stát každý umělcem, každý si může vybrat nějakou metodu: koláže, vyšívání, grafika, kresba, monotyp, pastel, razítka, tempery.......Djeco je vtipné, zábavné a naučné.