Malé černé pohádky pro nebojácné děti, Blaise Cendrars

BA07
Malé črné pohádky

  • 215 Kč bez DPH
  • Momentálně nedostupné
260 Kč
Kategorie: Dětské knihy a CD
Položka byla vyprodána...
 

Blaise Cendrars, klasik francouzské moderní literatury, poprvé vydal své Malé černošské pohádky v roce 1929. Vypráví v nich legendy a příběhy starého kontinentu neopakovatelným způsobem. Můžeme v nich slyšet rytmus afrických písní, houpavý krok žen, kradmý krok zvěře, zpěv myší, vítr prohánějící se nad vyprahlou zemí a také kroky lstivých i hloupých lidí a v neposlední řadě smích dětí. Dětí, které tyto příběhy poslouchaly a stále poslouchají.

Recenze:

 

Blaise Cendrars
(1887-1961)
Spisovatel a básník švýcarského původu Blaise Cendrars byl mimo jiné velký cestovatel a dobrodruh. Dobrodruh v pravém významu slova: v sedmnácti letech se vydal do Moskvy, živil se jako performer, námořník, včelař nebo reportér, za první světové války vstoupil do cizinecké legie, byl zraněn a přišel o ruku. To vše se odráží v jeho próze. Česky vyšly jeho knihy Člověk zasažený bleskem, Panama aneb Dobrodružství mých sedmi strýců, Svět dobrodružství, Uříznutá ruka, Zlato: Podivuhodný příběh generála Johanna Augusta Sutera. Jeho poezie (česky výbor V srdci světa) je prodchnuta nesmírnou zvídavostí a neustálým hledáním nových technik.

 

Alžběta Skálová
(1982)
Absolventka VŠUP navázala na rodinnou výtvarnou tradici a věnuje se vlastní tvorbě a ilustraci knih. Obdržela již řadu ocenění, naposledy například cenu za Nejkrásnější českou knihu za titul Péťa Medánek (2009). V případě Cendrarsových pohádek vytvořila ilustrace originální metodou: proškrabává vlastnoručně vyrobené a na sebe vrstvené barevné omítky se vzory.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.