Kde spí můj medvídek?

DJ05106
Efekt lupa
  • 1 z 2

Pěkná karetní hra z Francie pro malé děti od 4 let, které se snaží šikovnými otázkami dopátrat, kde spí medvídek - pod kterou kartou je schovaný.

Hra děti učí nejen správně se ptát, ale i pozorně vnímat odpovědi a jednotlivé detaily.


  • 190 Kč bez DPH
  • (1 ks) Skladem
    Můžeme doručit do: 29.9.2021
230 Kč
Kategorie: Hračky a hry
 

Návod ke hře - Kde spí můj medvídek?

Věk hráčů: od 4 let

Počet hráčů: 2 - 4 hráči

Obsah hry: 24 karet, 16 žetonů, 10 medvídků

Cíl hry

Získat jako první pět žetonů.

Průběh hry

Všechny karty rozložte doprostřed stolu obrázkem nahoru. Začíná nejmladší hráč a dále se hraje ve směru hodinových ručiček. Ostatní hráči se otočí zády a nejmladší hráč schová kartu medvídka pod některou z vyložených karet. Ostatní hráči postupně kladou tomu, kdo schoval medvídka, otázky – například: „Spí

medvídek v domě zvířátka s vousy?“ Ten, kdo medvídka schoval, odpoví ano, nebo ne. Pokud zní odpověď ano, hráč, který kladl otázku, otočí obrázkem dolů všechny karty, na kterých není zvířátko s vousy. Pokud je odpověď „ne“, otočí naopak všechny karty zvířátek, která mají vousy.

Hráč, který najde medvídka, získává jeden žeton. Pak je řada na dalším hráči, aby schoval medvídka pod jednu z karet.

Hra končí, jakmile některý z hráčů nasbírá 5 žetonů.

Variace hry v závislosti na věku hráčů:

- pro menší děti: můžete vyložit menší počet karet na stůl

- pro větší děti: po zodpovězení otázek neotáčejte karty obrázkem dolů, ale nechte je všechny stále odkryté. Děti se budou muset více soustředit a vybavovat si z paměti, jaké odpovědi již ve hře padly.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Djeco je francouzský výrobce hraček, her, dekorací a kreativních her. Pod jedinečným designem jsou podepsání přední francouzští výtvarníci. Hračky Djeco to jsou dřevěné puzzle nebo didaktické a interaktivní hry pro děti již od 12 měsíců. Pro děti od tří let jsou připraveny úžasné výtvarné sety, společenské hry, puzzle, dřevěné hračky, karty, razítka, hudební nástroje ...apd. Djeco jsou i jedinečné dekorace jako vinylové nálepky na zeď, závěsné dekorace nebo třeba tetování.S  výtvarnými sety od Djeco se může stát každý umělcem, každý si může vybrat nějakou metodu: koláže, vyšívání, grafika, kresba, monotyp, pastel, razítka, tempery.......Djeco je vtipné, zábavné a naučné.