Karetní hra Trézors 7+

DJ05183
Efekt lupa
 • 1 z 2

Společenská karetní hra jejímž cílem je nashromáždit co největší poklad, který se získá sázením a rychlým jednáním. Hra pro 2-4 hráče. Hra obsahuje 59 karet. Doba trvání je cca 15 minut.


 • 256 Kč bez DPH
 • (1 ks) Skladem
  Můžeme doručit do: 1.11.2021
310 Kč
Kategorie: Společenské a naučné hry
 

Návod ke hře - Trézors

Věk: 7+

Hra pro: 2 - 4 hráče

Balení obsahuje:  59 karet

Cíl hry: nashromáždit co největší poklad tak, abyste poté nasbírali co nejvíce bodů.

Příprava hry:

Vyselektujte z balíku karet karty „truhla s pokladem“, „pirát“ a „hák“ a zbylé karty „truhla“ zamíchejte a položte je na hromádku lícovou stranou dolů tak, aby na ně všichni hráči dosáhli. Karty „hák“ položte vedle hromádky se zamíchanými kartami. Následně si každý hráč vybere svého piráta a k němu si vezme 7 odpovídajících karet, které bude držet v ruce.

 • 21 karet „truhla“ obsahují 6 druhů pokladu, které jsou ve hře rozděleny na:   1x diamant, 2x pistole, 3x šperky, 4x koruny, 5x kalich a 6x zlaté mince. Hvězdičky na kartách pak reprezentují jejich hodnotu: čím vzácnější poklad tím je karta hodnotnější.
 • Každý hráč má 7 karet „pirát“: šest z nich reprezentují 6 druhů pokladu a jedna „mapu pokladu“.
 • Karty „hák“ vám snižují hodnotu karet.

Jak hrát:

Všichni hráči hrají najednou ve stejný čas. Vyrovnají se první 3 karty „truhla“  do středu stolu: dvě budou lícovou stranou dolů a ta třetí bude lícovou stranou nahoru. Každý hráč si tajně vybere jednoho ze svých pirátů a umístí jej před sebe lícovou stranou dolů. Zbytek karet „truhla“ se otočí lícovou stranou nahoru a poté každý hráč otočí svou kartu „pirát“ kterou položil před sebe.

 • Jestliže je nějaká karta hráče „pirát“ shodná s kartami „truhla“, vezmou si ji a položí ji před sebe jako kartu vítěznou. V opačném případě si neberou nic.
 • Jestliže několik hráčů bude mít stejnou kartu „pirát“ jak kartu „truhla“ vyhrává ten, který si toho všimne jako první a první po ní sáhne.
 • Jestliže hráčova karta „pirát“ bude mít identickou kartu se 2 nebo 3 kartami „truhla“ tak je vyhrává všechny. Ve dvou hráčích kdo bude mít dvě identické karty, bere si každý jednu. Pokud budou hru hrát 3 hráči, kteří mají dvě identické karty, pak kdo si je rychleji vezme, ten je vyhrává.

Mapa pokladu:

Jestliže hráč hraje svou kartou „mapa pokladu“, vyhrává kartu (a může si brát pouze ji) s největším počtem hvězdiček. Pozor: pokud ostatní hráči chtějí stejnou kartu „truhla“, vyhrává ji ten, který po ni sáhne jako první. Pokud hráč, který má místo karty „pirát“ kartu „mapa pokladu“ nevyhraje žádnou kartu „truhla“, tak si berou jednu kartu „hák“. Karta „mapa pokladu“ lze za celou hru využít pouze jednou a poté se musí ze hry vyřadit

 • Pokud hráč nesprávně sáhne po kartě „truhla“ (pouze oni hráli svou pirátskou kartou, nebo se zmýlili…) nevyhrají požadovanou kartu a berou si jednu kartu „hák“.
 • Hráč, který vyhrál kartu „zlaté mince“ může z pokladu vyřadit jednu kartu „hák“, která snižuje hodnou pokladu.
 • Na konci kola si hráči vezmou zpět svou pirátskou kartu a zbylé karty „truhla“ se vyřadí. Každé kolo začíná znova se 3 kartami „truhla“.

Konec hry:

Hra končí, když už nejsou žádné karty „truhla“. Hráči si spočítají počet hvězdiček vyhraných karet a popřípadě si odečtou body za karty „hák“. Hráč s největší hodnotu karet vyhrává.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Djeco je francouzský výrobce hraček, her, dekorací a kreativních her. Pod jedinečným designem jsou podepsání přední francouzští výtvarníci. Hračky Djeco to jsou dřevěné puzzle nebo didaktické a interaktivní hry pro děti již od 12 měsíců. Pro děti od tří let jsou připraveny úžasné výtvarné sety, společenské hry, puzzle, dřevěné hračky, karty, razítka, hudební nástroje ...apd. Djeco jsou i jedinečné dekorace jako vinylové nálepky na zeď, závěsné dekorace nebo třeba tetování.S  výtvarnými sety od Djeco se může stát každý umělcem, každý si může vybrat nějakou metodu: koláže, vyšívání, grafika, kresba, monotyp, pastel, razítka, tempery.......Djeco je vtipné, zábavné a naučné.