Karetní hra Squelettos 7+

DJ05107
Strategická karetní hra pro hráče od 7 let. Cílem hry je vytvořit postupku, přičemž hráč postupně otáčí libovolné množství karet. Pro 2-4 hráče, doba trvání cca 10 minut. Počet karet 39.

  • 169 Kč bez DPH
  • Momentálně nedostupné
205 Kč
Kategorie: Společenské a naučné hry
Položka byla vyprodána...
 

Návod ke hře - Squelettos

Věk: 7+

Hra pro: 2-4 hráče

Balení obsahuje: 39 karet

Cíl hry: vytvořit karetní postupku

Příprava hry:

Oddělte 6 karet s hodnotou 1 (karty s šedivým hřbetem) od ostatních (karty s bílím hřbetem) a poté je rozdejte každému hráči jednu (zbylé karty s hodnotou 1 vyřaďte)

Každý hráč se podívá na svou kartu a poté ji umístí lícovou stranou dolů tak, aby ostatní hráči neviděli jejich kartu. Na kartách jsou vyznačeny barvy rodiny (červená, modra a žlutá), které by měl hráč sbírat.

Zbylé karty (s bílím hřbetem) se položí na stůl v hromádce lícovou stranu dolů.

Jak hrát:

Hráči se musí pokusit o vystavění posloupné řady karet s rostoucí hodnotou. Začíná nejmladší hráč a poté hra pokračuje ve směru hodinových ručiček.

Hráč, který je na řadě si bere kartu z balíčku s bílím hřbetem. Otočí ji a položí před sebe. Poté si bere z balíčku další karty dokud stejně jako ve hře „oko bere“ nebude mít dostatek a neřekne, že už si brát nebude.

  • Když zastavíte braní karet z balíčku, vyberte si jednu kartu z těch, které jste si z balíčku vzali, otočte ji lícovou stranou dolů a položte ji nad vaši kartu kterou jste dostali na začátku. Zbytek karet dejte dospod balíčku, ze kterého si všichni odebírají karty.
  • Když jste na řadě a vezmete si z balíčku dvě karty po sobě, které mají stejnou barvu, tak vaše kolo končí a hraje další hráč. Z karet které jste otočili, vyberte jednu a definitivně ji vyjměte ze hry. Žádnou z vámi sejmutých karet si nemůžete vzít a zbytek dáváte do spodu balíčku ze kterého si snímají všichni karty. Poté je na řadě další hráč.
  • Ze hry nemůžete vyloučit kartu s hodnotou 12.

Konec hry:

Jakmile použijete kartu s hodnotou 12, zastavíte hru. Hra definitivně končí, když všichni hráči si vezmu kartu s hodnotou 12 (pokud hrají 4 hráči, tak hra končí, když 3 z nich mají vyloženou kartu s hodnotou 12). Hráči pak otočí karty s hodnotami, které si vybrali v pořadí ve kterém je pořídili.

Poté následuje počítání bodů.

Počítání skóre:

-1 bod za každou kartu, která porušuje posloupnost řady (například sedmička po osmičce…). Jakékoliv takové karty jsou z řady vyřazeny.

+1 bod za každou zbývající kartu

+1 bod za každou kartu, která následuje svojí hodnotou po té předešlé (například dvojka která následuje po jedničce, trojka která následuje po dvojce atd.)

+1 bod za každou kartu, která patří do stejné rodiny, jako je na kartě s hodnotou 1 (červené, modré nebo žluté oblečení)

Příklad počítání bodů:

-1 bod za to že karta s hodnotou 7 nenásleduje po menší hodnotě ale po větší

+7 bodů za 7 karet, které jdou svými hodnotami vzestupně po sobě

+2 body za karty s hodnotou 2 a 8, které následují po jejich předešlé hodnotě 1 a 7

+2 body za karty s hodnotou 5 a 10 které, patří do stejné rodiny (mají stejnou barvu oblečení) s kartou s hodnotou 1 - tedy červenou

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Djeco je francouzský výrobce hraček, her, dekorací a kreativních her. Pod jedinečným designem jsou podepsání přední francouzští výtvarníci. Hračky Djeco to jsou dřevěné puzzle nebo didaktické a interaktivní hry pro děti již od 12 měsíců. Pro děti od tří let jsou připraveny úžasné výtvarné sety, společenské hry, puzzle, dřevěné hračky, karty, razítka, hudební nástroje ...apd. Djeco jsou i jedinečné dekorace jako vinylové nálepky na zeď, závěsné dekorace nebo třeba tetování.S  výtvarnými sety od Djeco se může stát každý umělcem, každý si může vybrat nějakou metodu: koláže, vyšívání, grafika, kresba, monotyp, pastel, razítka, tempery.......Djeco je vtipné, zábavné a naučné.