Karetní hra- Gorila, 5+

DJ05123

Karetní hra - Gorila - úkolem hry je zbavit se všech karet jak rychle to jen jde. (podobá se karetní hře "Sedma") Hráči postupně odhazují na kupku karty propojené barvou nebo zvířátkem, jen si dejte dobrý pozor na Gorilu! Balení obsahuje 47 karet. Hra je určena pro 3 - 5 hráčů od 5 let.


  • 181 Kč bez DPH
  • (1 ks) Skladem
    Můžeme doručit do: 2.11.2021
219 Kč
Kategorie: Hračky a hry
 

Návod ke hře - Gorilla

Pro 3 – 5 hráčů od 5 let.

Balení obsahuje celkem 45 karet, z toho 40 karet se zvířátky „Zvířecí karty“, 1 žolíka a 4 gorilí karty.

Pravidla hry

Cílem hry je zbavit se co nejrychleji všech karet. Na začátku, dostane každý hráč 6 karet, zbylé uložíme na kupku. Začíná nejmladší hráč. Položí jakoukoliv „Zvířecí kartu“ doprostřed stolu. (například: Tygr + červený autobus) a hraje další hráč, který musí položit doprostřed „Zvířecí kartu“ stejné barvy (například: Krokodýl + červený autobus), nebo kartu se stejným zvířátkem v jiné barvě (například: Tygr + modrý autobus). Pokud nemá vhodnou kartu, musí si přibrat z kupky. Pokračuje další, podle stejných pravidel.

Speciální karty

1 Žolík – můžeme ji položit na jakoukoliv kartu, jen nesmí být použita jako poslední tah. Další hráč potom může hrát „Zvířecí kartu“ s autobusem podle svého výběru nebo „Gorilí kartu“.

4Panteří karty – všichni ostatní si musí přibrat kartu z kupky a vy můžete hrát další „Panteří kartu“

4Opičí karty – pokud položíte doprostřed „Opičí kartu“ další hráč jedno kolo stojí

4Sloní karty – použití „Sloní karty“ změní směr hry (po směru X proti směru hodinových ručiček) 

4Gorilí karty – tuto kartu můžete položit na stejnou barvu autobusu nebo na „Žolíka“. Jakmile kartu položíte, ostatní hráči musí „Gorilí kartu“ plácnout. Kdo se jí dotkne jako poslední, vezme si z kupky 3 trestné karty a začíná znovu kartou podle svého výběru (nemůže hrát Žolíka nebo Gorilu).

Konec hry

Jakmile jeden z hráčů drží už jen poslední kartu, musí říct „Gorila!“ a hra pokračuje. Pokud zapomene, mohou mu to ostatní hráči připomenout a v takovém případě si bere 1 trestnou kartu a hra pokračuje. Vyhrává ten, kdo se jako první zbaví všech karet.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Djeco je francouzský výrobce hraček, her, dekorací a kreativních her. Pod jedinečným designem jsou podepsání přední francouzští výtvarníci. Hračky Djeco to jsou dřevěné puzzle nebo didaktické a interaktivní hry pro děti již od 12 měsíců. Pro děti od tří let jsou připraveny úžasné výtvarné sety, společenské hry, puzzle, dřevěné hračky, karty, razítka, hudební nástroje ...apd. Djeco jsou i jedinečné dekorace jako vinylové nálepky na zeď, závěsné dekorace nebo třeba tetování.S  výtvarnými sety od Djeco se může stát každý umělcem, každý si může vybrat nějakou metodu: koláže, vyšívání, grafika, kresba, monotyp, pastel, razítka, tempery.......Djeco je vtipné, zábavné a naučné.