Jak se co dělá

AL41
Efekt lupa
  • 1 z 3
Jak se co dělá Oldřich Růžička, Alexandra Hetmerová Ilustrované postupy v šesti velkoformátových rozkládacích mapách. Ač je naše kniha o nejvšednějších věcech denní potřeby, při popisu jejich výroby se dozvíš celou řadu zajímavých informací.

  • 288 Kč bez DPH
  • Momentálně nedostupné
349 Kč
Kategorie: Knihy pro děti od 7 let
Položka byla vyprodána...
 

Ilustrované postupy v šesti velkoformátových rozkládacích mapách.

Víš, jak se vyrábí lžíce? Než se může tato na první pohled prostá věc začít tvořit, musí se získat železná ruda, ze které se vyrobí železo. Aby se mohlo vyrábět železo, je třeba vytěžit uhlí a vápenec. Uhlí se musí přeměnit v koks, vyrobené železo je třeba zušlechtit na ocel, a teprve ta se může tvarovat a lisovat do podoby lžíce. I tak zdánlivě jednoduchá věc jako lžíce zaměstná mnoho lidí různých profesí a vyžaduje řadu důležitých znalostí. Stejně tomu je například při výrobě chleba, trika nebo jednoduché sklenice. Každou z těchto na první pohled obyčejných věcí je možné vytvořit jen díky jednotlivým složkám, ze kterých se vyrábí. Každou tuto složku je potřeba vytěžit, získat, vyrobit nebo jiným způsobem připravit. 

Ač je naše kniha o nejvšednějších věcech denní potřeby, při popisu jejich výroby se dozvíš celou řadu zajímavých informací.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: