Čarodějky

DJ05117
Karetní hra - je jednoduchá strategie pro 2 - 4 hráče ve věku 5-9let. Balení obsahuje celkem 52 karet a úkolem je postavit jako první svůj zámek. Pozor však na zlé čarodejnice, které výstavbu parádního zámku mohou značně zkomplikovat.

  • 190 Kč bez DPH
  • (3 ks) Skladem
    Můžeme doručit do: 27.10.2021
230 Kč
Kategorie: Společenské a naučné hry
 

Návod ke hře - DIAMONIAK (Čarodějky)

Od 5 let, pro 2 až 4 hráčů, balení obsahuje 54karet. 24„zámkových“ karet, 20„diamantových“ karet(4x6karet-modré, růžové, zelené, žluté), 7 karet “zlé čarodějnice“ a tři karty „malé víly“.

Cíl hry: jako první postavit zámek (6 karet jedné barvy).

Pravidla hry

Zamícháme karty a kupku položíme obrázkem dolů doprostřed stolu. Hráči se střídají po směru hodinových ručiček. Začíná nejmladší z hráčů. Lízne si kartu z vrchu balíku a ukáže ji ostatním hráčům.

(V průběhu hry může každý z hráčů, když na něj přijde řada, líznout kartu z kupky a rozhodnout se, zda chce lízat ještě jednu kartu, či zda přenechá hru dalšímu hráči

Když si hráč lízne kartu, jsou 4 způsoby, jak hrát:

Když si hráč lízne „zámkovou kartu“:

V případě, že si hráč ještě nezačal stavět svůj zámek, položí před sebe „zámkovou“ kartu na stůl obrázkem nahoru. Tímto hráč začal se stavbou svého zámku. Každou další líznutou „zámkovou“ kartu použije hráč na výstavbu.

V případě, že jiný hráč začal s výstavbou zámku oné konkrétní barvy zámku, položí kartu na stůl po své pravé straně. Tuto kartu může použít později tak, že ji prodá.

Poté, co si hráč lízne „zámkovou“ kartu, může lízat další kartu z kupky.

Když si hráč lízne kartu „malé víly“:

Hráč položí kartu na stůl po své pravé straně a může lízat kartu další. (karu víly může použít později)

Když si hráč lízne „diamantovou“ kartu:

Hráč položí kartu na stůl po své pravé straně a může si líznout kartu další.

Za „diamantové“ karty si hráč může od ostatních hráčů koupit „zámkové“ karty, aby mohl dostavět svůj zámek ( za jednu „zámkovou“ kartu musí zaplatit 3 „diamantové“)

Ale POZOR, jestliže chce hráč zakoupit „zámkovou“ kartu (každé kolo smí zakoupit pouze jednu) nesmí jedno kolo lízat. Prodejce nesmí odmítnout kartu prodat.

Když si hráč lízne kartu „zlé čarodějnice“:

To je smůla.

Hráč musí vrátit tři své karty doprostřed stolu vedle lízacího balíčku.  (Vrátit může karty „diamantové“,  „zámkové“ karty ostatních hráčů, které má v zástavě k prodeji a co hůř, dokonce i své vlastní „zámkové“ karty, když jiné nemá k dispozici. (Pokud hráč ještě nemá tři karty, musí odevzdat všechny, které má).

V případě, že hráč vlastní kartu „malé víly“, může čarodějnici přemoci a karty si uchránit. „Vílí“ kartu položí na kartu „čarodějnice“ na hromádku odevzdaných karet vedle líbacího balíčku. Ve hře pokračuje další hráč.

Když už nezbývá žádná karta k líznutí, jeden z hráčů zamíchá hromádku odevzdaných karet a položí ji obrázky dolů. Tím vznikne další lízací kupka.

Vítězem se stává ten, kdo jako první kompletně dostaví svůj hrad.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Djeco je francouzský výrobce hraček, her, dekorací a kreativních her. Pod jedinečným designem jsou podepsání přední francouzští výtvarníci. Hračky Djeco to jsou dřevěné puzzle nebo didaktické a interaktivní hry pro děti již od 12 měsíců. Pro děti od tří let jsou připraveny úžasné výtvarné sety, společenské hry, puzzle, dřevěné hračky, karty, razítka, hudební nástroje ...apd. Djeco jsou i jedinečné dekorace jako vinylové nálepky na zeď, závěsné dekorace nebo třeba tetování.S  výtvarnými sety od Djeco se může stát každý umělcem, každý si může vybrat nějakou metodu: koláže, vyšívání, grafika, kresba, monotyp, pastel, razítka, tempery.......Djeco je vtipné, zábavné a naučné.