Bananas karetní hra

DJ05199
Efekt lupa
  • 1 z 2
Bananas - karetní hra, Pokud hráč dostane karty se třemi různými opicemi, dostane tolik banánů, kolik je na rubu těchto karet. Cíl je jasný: banánová hostina. Pro hráče od 6 let.

  • 272 Kč bez DPH
  • Momentálně nedostupné
329 Kč
Kategorie: Společenské a naučné hry
Položka byla vyprodána...
 

Pravidla hry - Bananas 

Od 6 let

Pro 2-5 hráčů

Obsahuje 60 karet

Cíl hry:

Vyhrát co nejvíce banánů.

Příprava hry:

Zamícháme všechny karty a každému hráči rozdáme tři. Zbývající karty tvoří balíček na stole.

Pravidla hry:

Začíná nejmladší hráč. Může si vybrat, zda ze svých karet vybere 1, 2 nebo všechny 3 karty. Vybrané karty vyloží na stůl tak, aby byl vidět obrázek s opičkou. Poté si z balíčku na stole vezme tolik karet, kolik jich předtím vyložil na stůl (aby měl v ruce zase 3 karty). Následuje další hráč. Ten opět vybere 1-3 karty ze svého paklíku

a postupně je umisťuje na stůl obrázkem vzhůru. Karty vyložené na stůl vždy musí tvořit kříž znázorněný na obrázku:

Počet míst, kam lze kartu vyložit je tedy omezen tímto křížem a hráči to musí mít při vykládání svých karet na paměti. Karty lze vykládat i na sebe (na místo, kde už karta leží). Je také možné vyložit dvě karty na sebe během jednoho tahu.

Hráči se snaží karty pokládat tak, aby ve sloupci nebo v řadě kříže byly karty se třemi různými opičkami. Pokud se jim podaří takovýto sloupec či řadu vytvořit, získávají tyto tři karty (a tím počet banánů na jejich rubu).

Pozor: hráč může tři karty (celou řadu nebo sloupec) vyhrát pouze v případě, že je obsazeno všech pět pozice kříže. Pokud nejsou obsazeny všechny pozice, ale na stole se vyskytuje buď řada, nebo sloupec s třemi různými opičkami, hráč na tyto tři karty nemá nárok. Tyto tři karty může vyhrát další z hráčů poté, co doplní zbývající místa v kříži svými kartami.

Konec hry:

Když už na stole nezbyly žádné karty, každý hráč spočítá banány, které jsou vyobrazeny na rubu jeho karet. Hráč s největším počte banánů vyhrává.

Varování: obsahuje malé části – nevhodné pro děti do tří let věku.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Djeco je francouzský výrobce hraček, her, dekorací a kreativních her. Pod jedinečným designem jsou podepsání přední francouzští výtvarníci. Hračky Djeco to jsou dřevěné puzzle nebo didaktické a interaktivní hry pro děti již od 12 měsíců. Pro děti od tří let jsou připraveny úžasné výtvarné sety, společenské hry, puzzle, dřevěné hračky, karty, razítka, hudební nástroje ...apd. Djeco jsou i jedinečné dekorace jako vinylové nálepky na zeď, závěsné dekorace nebo třeba tetování.S  výtvarnými sety od Djeco se může stát každý umělcem, každý si může vybrat nějakou metodu: koláže, vyšívání, grafika, kresba, monotyp, pastel, razítka, tempery.......Djeco je vtipné, zábavné a naučné.